AŞKA TAM GAZ DEVAM!

30 Kasım 2014

Aşkınızı ifade etmek için özel günleri beklemeyin. Eşinizle aranızdaki aşkı güçlendirmek için aşağıda önerdiklerimizi her gün uygulamaya çalışın. Bu öneriler ilk başta basit gelebilir ama kaçımız bunları yapıyoruz ki? Umutsuzluğa kapılmayın… İlişkinizdeki romantizmin dozunu yükseltmek için hiçbir zaman geç değil.

1. Günde en az bir kez “Seni seviyorum” deyin. Eşinizin bunu duymaya ihtiyacı var. Bunu söylemeniz duymanızı da sağlayacak.
2. Buluşurken ve ayrılırken öpüşün. Bunu yaparken eşinizi kucaklayın.
3. Hayatınızın geri kalan kısmında da “çıkın”. Eşinize ilk çıkmaya başladığınız zamandan da daha iyi davranın. Onun kravatını bağlayın, sevdiği bir albümü alın, yürürken el ele tutuşun.
4. Küçük meseleleri büyütmeyin. Onun kötü alışkanlıklarına dair iki seçeneğiniz var; ya onların sizi sürekli rahatsız etmesine izin vereceksiniz ya da onları kabul edip düzeltmeye çalışacaksınız. Diş macununun kapağını sürekli açık mı bırakıyor? Her biriniz için iki ayrı macun alın. Üzerinden çıkarttığı giysileri ortalığa mı saçıyor? Ya görmezden gelin ya da onun sizin için ne kadar çok şey yaptığını düşünüp toplayın. Veya eşiniz için işleri kolaylaştırarak kullanışlı birkaç askı alın.
5. Olumlu olana odaklanın. Sizi hayal kırıklığına uğrattığı durumları düşünmek yerine, ilk başta size çekici gelen olumlu yönlerine odaklanın.
6. Öfkelendiğinizde derin bir nefes alın. İkinizden biri öfkeli olduğunda konuşmaya çalışmayın. Bir süre yürüyüşe çıkın, uzanın ve birbirinizden uzak durun. Vereceğiniz kısa bir mola her ikinizin de sakinleşmesini ve tartışma esnasında daha sonra pişman olacağınız hakaretler savurmaktansa asıl mesele üzerine konuşmanızı kolaylaştıracak.
7. Eşinizin sırlarını veya zayıflıklarını ona karşı kullanmayın…ASLA! Size önemsiz ve hatta sevimli görünen bir şey eşiniz için çok ciddi bir mesele olabilir. Eşiniz için önemli olan şeyleri öğrenin ve bunları asla arkadaşlarınız, anneniz, onun ailesi ya da herhangi bir başka kişiyle konuşmayın. Ve elbette ki bunları kavgada bir koz olarak da kullanmayın. Sevgi dolu bir ilişkinin olmazsa olmaz yapıtaşları yakınlık ve güvendir.
8. İlk önce eşinizi düşünün. Her ikiniz de bunu yaparsanız çok şey kazanırsınız. Eşinize mümkün olduğunca ‘evet’ demeye çalışın; örneğin onunla maçlara gidin. Eşiniz için hayatı kolaylaştırmaya çalışın.
9. Eşinize saygı gösterin. Eşinizi kimseye çekiştirmeyin. Ondan bahsettiğinizde sevgi ve saygınızın ışıltılarından başka bir şey görünmesin.
10. Her gün bir arada olacak bir yol bulun. İkinize birden iyi gelen etkinlikleri keşfedin… Beraber yemek yeyin, birkaç kadeh içki içmek için güzel bir yere gidin, yatakta uzanarak film izleyin, kısa yürüyüşlere çıkın. Birinizden biri yolculuğa çıktığında gece telefonda konuşun. Beraber vakit geçirerek birbirinize daha da çok bağlandığınızı göreceksiniz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir