Anne sütü şart!

4 Ekim 2019

-Chicco’nun katkılarıyla- 

Anne sütü bebek için en iyi, en taze, en doğal ve en temiz besin. Dünya Sağlık Örgütü bebeklerin 6 aya kadar sadece anne sütü ile beslenmesini önerir. Bebeğin büyüme ve gelişimi için; yeterli miktarda yağ, karbonhidrat, su, protein, vitamin ve mineral içerir… Anne sütünün faydalarından her zaman bahsediyoruz ama Emzirme Haftası dolayısıyla hatırlatmak için bir kez daha sıraladık. Eğer emziriyorsanız buzdolabınıza asıp baktıkça mutlu olabilirsiniz.

 Anne sütünün bebeğe 9 yararı

1. Doğumdan sonra gelen kolostrum yani ilk sarı süt bebeğin ilk aşısıdır ve bebeği hastalıklara karşı korur.

2. Anne sütü ileri dönemde, içerdiği bağışıklık sistemi bileşenleri sayesinde bebeği enfeksiyonlardan ve astım, egzama gibi alerjik rahatsızlıklardan korur.

3. Sindirimi kolaydır. Anne sütü alan bebeklerde beslenme problemleri, gaz, kabızlık, pişik gibi sorunlar daha az görülür.

4. Anne sütü alan bebeklerde kansızlık daha az ortaya çıkar.

5. Ani bebek ölümü riski, anne sütü ile beslenen bebeklerde oldukça azdır.

6. Bebekliğinde anne sütü alan kişilerde uzun dönemde obezite, diyabet, kolesterol yüksekliği düşer.

7. Erken doğuma bağlı oluşabilecek risklerin anne sütü alımı ile önüne geçilebilir.

8. Anne sütü ile beslenme çocukluk çağı diş çürüklerini engeller.

9. Anne sütünün zeka gelişimi üzerine olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

Emzirmenin anneye sağladığı 5 fayda

 1. Emzirme sırasında salgılanan oksitosin hormonu sayesinde rahim kasılır ve doğum sonrası kanama miktarı azalır.

2. Emzirme ile günde ortalama 500-750 kalori harcanır ve hamilelikte alınan kilolar hızla kaybedilir.

3. Uzun süreli emziren kadınlarda Tip 2 diyabet, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riski azalır.

4. Düzenli emzirme ile yumurtlamanın başlaması gecikir, bu sayede doğum kontrolü sağlanarak iki gebelik arasındaki süre uzar.

5. Emzirme sırasında salgılanan hormonlar, lohusalık döneminde görülebilen depresyon riskini azaltır.

 Bebeğinizi rahatça emzirebilmeniz için ihtiyacınız olan her şey Chicco’da

GÖĞÜS KALKANI: Sızan sütü toplayarak deriye temas etmesini önler. Yumuşak silikon kaplı iç yapısı bütün göğüs tiplerine rahat bir şekilde uyar, maksimum konfor sağlar. Havalandırma delikleri, hava sirkülasyonu sağlar. Cildin kuru kalmasını sağlar, tahrişlerin ve kesiklerin iyileşmesine yardımcı olur.

GÖĞÜS PEDLERİ: Hassas emzirme dönemi boyunca karşılaşılabilen tahriş riskini azaltır. Giysilerinizin altından görünmez. Pratik kendiliğinden yapışan şeridi ile takıldığında sağlam bir şekilde yerinde durur. Steril şekilde tek tek paketlendiğinden, istediğiniz kadar yanınızda taşıyabilirsiniz.    Kutu içerisinde 60 adet göğüs pedi paketi bulunmaktadır.

MANUEL GÖĞÜS POMPASI:Yumuşak dokulu ergonomik sağma sapı, basit kullanım ve kolay kavrama sunar, anneyi yormaz. Ekstra yumuşak silikon başlığı, göğsü nazikçe sarar ve özel dokusu sayesinde cilt üzerinde yumuşak ve hassas bir dokunuş sağlar. Bebeğinizi beslemek istediğinizde pakete dahil olan halkayı ve biberon emziğini takarak kullanıma hazır, pratik bir biberon elde edebilirsiniz.

KLASİK GÖĞÜS POMPASI: Pompayı yavaş ya da hızlı sıkarak dilediğiniz emiş gücü seviyesini ayarlayabilir, paketinden çıkan parçaları kullanarak sütünüzü sağdığınız anda bebeğinizi besleyebilirsiniz.

GÖĞÜS TEMİZLEME MENDİLİ: E vitamini ve Gliserin ile cildi besler ve nemlendirirler. İçeriğindeki prebiyotik aktif etmenler, savunma ve verimlilik için mikroflorayı korur ve güçlendirir. Hem beslenme öncesinde hem de sonrasında kullanılabilir. Kullanımdan sonra göğsü durulamayı gerektirmez.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir